ارسال شده توسط فاطمه سلیمان پور
134
ارسال : 1400/9/18 - 08:38:09
ویرایش : ویرایش نشده

اکثر شرکت‌ها و سازمان‌ها بعد از کووید ۱۹ برای جلوگیری از سقوط کسب و کارشان در آن شرایط بحرانی، تصمیم بر مدیریت کارشان توسط کارکنان به صورت دورکاری گرفتند. در بسیاری از شرکت‌ها این اتفاق باعث شد تا خروجی کارهای آن شرکت بهتر از قبل شود.

ادامه مطلب

بسیاری از شغل‌هایی که در حال حاضر به صورت دورکاری انجام می‌گیرد، قبل از کووید ۱۹ نیز امکان مدیریت کارها به صورت دورکاری را داشتند. ولی در اکثر شرکت‌ها مدیران شرکت، برای اینکه کنترل و مدیریت بیشتری بر کارکنان داشته باشند راضی به دور کاری نبودند.
چیزی که در دور کاری بسیار حائز اهمیت است دیسیپلین و نظم داشتن و مدیریت کردن زمان و کارتان می‌باشد. در دورکاری کسی وجود ندارد که همیشه شما را مدیریت کند. بنابراین بسیار مهم است که کارتان را جدی بگیرید و نظم داشته باشید.
مزیت دیگر دور کاری کاهش هزینه رفت و آمد و صرفه جویی در زمان می‌باشد. اما یکی از مشکلاتی که وجود دارد نیاز به داشتن زیرساخت‌های لازم جهت انجام کارتان می‌باشد. یعنی شما باید تجهیزاتی که در محیط کاری در اختیارتان قرار می‌دهند را خودتان در خانه داشته باشید تا بتوانید به صورت دور کاری فعالیت کنید.
مدیریت کارها در دورکاری برای افرادی که سابقه شغلی در یک محیط اداری داشته‌اند بسیار راحت‌تر است.
اما مدیریت و یادگیری کارها برای افراد کارآموز ممکن است کمی سخت‌تر باشد.
کارآموزان بهتر است حداقل یک بازه زمانی کوتاهی در یک محیط اداری دوره بگذرانند تا هم آسان‌تر مراحل یادگیری را طی کنند و هم با رفتار و نحوه برخوردی که در یک محیط کاری باید داشته باشند بیشتر آشنا شوند.
اما اگر شرایط گذراندن دوره کارآموزی در یک شرکت بسیار خوب به صورت دورکاری را دارید مطمئنا نباید این فرصت را از دست بدهید.
شما لازم است علاوه بر داشتن نظم و دیسیپلین در کار و یادگیری، بیشتر از کارکنان استخدامی آن شرکت برای یادگیری و انجام کارها تلاش بکنید و سعی کنید با مشارکت در کارهای تیمی، درست و به موقع انجام دادن کارها، مسئولیت پذیری و انرژی و اشتیاق زیاد برای کار کردن اعتماد مدیر آن مجموعه را جلب کنید.
این کار علاوه بر اینکه باعث می‌شود آن شرکت به فکر جذب و استخدام شما باشد یک فرصت بسیار عالی برای افزایش توانایی‌هایتان و رشد و دست یافتن به موقعیت‌های بهتر نیز می‌باشد.