ارسال شده توسط فاطمه سلیمان پور
190
ارسال : 1400/9/11 - 21:40:51
ویرایش : 1400/9/11 - 23:22:18

مصاحبه‌های کاری آدابی دارد که دانستن آنها به شما کمک می‌کند یک مصاحبه کاری حرفه‌ای و عالی داشته باشید و شغل مورد نظرتان را به دست آورید. رعایت نکردن یک سری آدابی که لازم است در مصاحبه‌های کاری رعایت شوند، باعث می‌شود حتی اگر توانایی لازم در آن حوزه را دارید، احتمال استخدام‌تان بسیار کم باشد. در ادامه این مطلب چند مورد از نکاتی که کمک می‌کند مصاحبه کاری خوبی داشته باشید را بیان خواهیم کرد.

ادامه مطلب

     1. وقت شناس باشید

اگر زمانی را برای مصاحبه از پیش تعیین کرده‌اند سعی کنید دقیقا در همان زمان در محل مصاحبه حاضر شوید. آن‌تایم بودن شما این پیغام را می‌رساند که شما فردی منظم و مسئولیت پذیر هستید. معیارهایی که برای همه شرکت‌ها مهم می‌باشد.

     2. پوشش مناسب و اداری

یکی دیگر از نکاتی که باید در مصاحبه کاری به آن دقت کنید پوشش رسمی و اداری می‌باشد. در اکثر سازمان‌ها و شرکت‌ها یکی از مهم‌ترین اصل‌ها برای استخدام و جذب کارکنانشان پوشش آنها می‌باشد.

     3. آماده باشید

شما قبل از اولین مصاحبه‌تان رزومه خود را برای شرکت فرستاده‌اید و مهارت‌ها و سابقه شغلی شما به طور کامل در آن درج شده می‌باشد.

معمولا در مصاحبه‌های کاری از شما نمی‌خواهند که دوباره اطلاعات نوشته شده در رزومه‌تان را بازگو کنید. بلکه بیشتر سوالاتی غافلگیر کننده و خارج از حیطه تخصص‌تان از شما پرسیده می‌شود. پس سعی کنید آماده در محل مصاحبه حضور داشته باشید.

     4.اعتماد به نفس

توانایی‌ها و تخصص‌هایتان را با اعتماد به نفس بیان کنید. 

انرژی و اشتیاق شما برای کار کردن، خوش‌رو و خوش صبحت بودن، اعتماد به نفس در گفتارتان و تن صدایتان می‌تواند یک قدم بزرگ برای استخدام شما در آن شرکت باشد.

     5.بدگویی نکنید

اگر از شرکتی اخراج شده‌اید یا استعفا داده‌اید به هیچ عنوان درباره مدیر یا کارکنان آن شرکت بدگویی نکنید.

این کار شما باعث می‌شود طرف مقابلتان حس خوبی نسبت به شما نداشته باشد.

     6.تشکر و قدردانی کنید

در پایان مصاحبه از کارفرما برای زمانی که به شما اختصاص داده‌اند تشکر کنید. این نشان از قدردان بودن و ادب شما دارد و به نوعی احترام گذاشتن به فرد مقابل‌تان می‌باشد.