ارسال شده توسط فاطمه سلیمان پور
135
ارسال : 1400/8/29 - 11:07:02
ویرایش : 1400/8/29 - 12:33:14

شروع یک کسب و کار جدید و موفقیت در آن نیازمند یک سری برنامه ریزی، تعیین هدف و طی کردن یک سری مراحل قانونی است که در پایین به چند مورد از آنها اشاره خواهیم کرد.

ادامه مطلب

شناسایی بازار

شناسایی بازار به شما کمک می‌کند تا بفهمید ایده ای که در نظر دارید به یک کسب و کار تبدیل کنید آیا مورد استقبال قرار خواهد گرفت یا نه.

برای کسب و کار خود طرح کسب و کار طراحی کنید

طرح کسب و کار به شما کمک می‌کند تا اهداف و مقاصد خود را تعیین کنید، نقاط قوت و ضعف خود و رقبایتان را بشناسید. با این کار شما یک طرح روشن از ایده و کسب و کار خود دارید و می‌تواند در جهت بهبود نقاط ضعف خود تلاش کنید.

مکان کسب و کار خود را تعیین کنید

مکانی که شما برای شروع کسب و کارتان نیازمند هستید از موضوعات مهمی می‌باشد که می‌تواند در میزان درآمد و سود شما تاثیر داشته باشد. 

برنامه مالی خود را بررسی کنید

برای شروع هر کسب و کاری شما به یک سرمایه اولیه نیاز دارید. هزینه‌های ثابت و جاری که در طی یک سال به آن نیاز دارید را بررسی کنید. این کار به شما کمک می‌کنید تا بررسی کنید که با توجه به سرمایه ای که در اول کار هزینه می‌کنید و هزینه هایی که در طی یک سال صرف خواهد شد آیا این کسب و کار شما می‌تواند سود قابل قبولی به شما برساند یا نه.

طرح‌های جانشین برای کسب و کار خود تعیین کنید

اگر محصولی که تولید می‌کنید ایده تولید آن از خودتان است و شما اولین تولید کننده آن محصول هستید بهتر است طرح های جانشین نیز برای ایده خود تعیین کنید تا اگر از محصول شما استقبال نشد، تولید خود را به سمت طرح جانشین خود سوق دهید.

طرح‌های مکمل برای کسب و کار خود تعیین کنید

برای اینکه خط تولیدتان را توسعه دهید و کسب و کارتان را از چرخه تکراری خارج کنید بهتر است طرح‌ها و ایده‌های مکمل برای کسب و کارتان در نظر بگیرید.

برای اینکه محصولی که تولید می‌کنید

ثبت برند به نام خودتان

از دیگر معقوله‌های مهم که کمک زیادی به شناخت بیشتر محصول شما در بازار می‌کند و باعث سودآوری بیشتر می‌شود ثبت برند به نام خودتان می‌باشد.

مشتری‌های خود را بشناسید و با آنها ارتباط برقرار کنید

تعیین کنید که محصولی که تولید می‌کنید مناسب کدام قشر جامعه است؟ مشتری‌های شما اکثرا خانوم‌ها هستند یا آقایان و در چه رنج سنی قرار دارند؟

بعد از شناسایی مشتریان خود می‌توانید با ایجاد ارتباط با آنها، آنها را به مشتریان دائمی خود نیز تبدیل کنید.

اخذ مجوزهای موردنیاز

مجوزهایی که برای شروع کسب و کارتان به آنها نیاز دارید را اخذ کنید. اقدام قانونی جهت شروع کسب و کار به شما کمک می‌کند تا همیشه کسب و کارتان پا برجا بماند.

حساب بانکی برای مدیریت مالی

باز کردن یک حساب بانکی جاری برای کسب و کارتان به شما کمک بسیار زیادی در مدیریت مالی کسب و کارتان می‌کند.