ارسال شده توسط جعغر مرادیان
169
ارسال : 1400/7/11 - 01:38:44
ویرایش : ویرایش نشده

با انتخاب یک محل مناسب برای کاراموزی می توانید مهارت خود را در ( زمینه کاری ، ارتباطات ، گفتگو ...) چند برابر کنید و چیز های زیادی یاد بگیرید قطعا خواندن ادامه این مقاله برای همه کاراموزان نیاز ضرورت دارد

ادامه مطلب

محل مناسب کاراموزی

برای تعیین و انتخاب یک محل مناسب برای گزراندن دوره کاراموزی یک سری پارامتر وجود دارد که اگر بر اساس این پارمتر ها انتخاب خود را انجام دهیم باعث میشود در طول دوره درصد یادگیری بیشتری را داشته باشیم.

چند پارمتر مهم در انتخاب محل مناسب وجود دارد که هر کدام را می توانید همراه توضبحات مطالعه کنید که شامل :

علاقه 

اولین مورد در انتخاب یک مکان مناسب برای کاراموزی علاقه هستش به این صورت که از بین گرایش های رشته خود به کدام گرایش علاقه بیشتری داریم و میخواهیم ادامه فعالیت ما در ان رشته باشد.

رشته تحصیلی 

شاید این مورد یکی از پارامتر های اصلی در این موضوع باشد زیرا شما در رشته ای که تحصیل میکنید نیاز هست واحد کاراموزی را پاس کنید پس باید به مکانی مراجعه کنید که مرتب با رشته شما باشد و بیشتر به صورت تخصصی فعالیت کند تا به صورت عمومی و سعی کنید کمتر به مشغالی که عمل خرید و فروش را انجام می دهند مراجعه کنید زیرا حرفه  این مشاغل مهارت محور نیستند و بیشتر بر روی تجارت تمرکز دارند.

مهارت 

بر روی یک برگه لیست مهارت های خود را بنویسید و درصد مهارت خود در ان بخش را نیز تخمین بزنید و در هر بخش مهارت بیشتری دارید و درصد بیشتری را شامل میشد ان را برای دوره کاراموزی خود انتخاب کنید زیرا اگر در محلی شروع به فعالیت کنید که مهارتی در ان ندارید در کمترین زمان از ان نا امید می شوید و ادامه نخواهید داد و برای این که این اتفاق رخ ندهد پس سعی کنید مهارت محور عمل کنید.

موقعیت جغرافیایی 

در یکی از اولویت هایی که میتوان به عنوان مورد اول قرار داد موقعیت جغرافیایی می باشد زیرا در هر شهر یا استان حرفه یا شغل مورد نظر مهارت ما یا علاقه ما ممکن است وجود نداشته باشد پس باید  موقعیت جغرافیایی را نیز در نظر بگیریم تا انتخاب اشتباهی نداشته باشیم.

درامد 

با یک حساب سر انگشتی می توان حساب کرد درامد‌کدام حرفه نصب به بقیه بیشتر است چون قرار است مهارت خود را در رشته مرتبط زیاد کنیم پس باید درامد ان را نیز در نظر بگیریم برای‌مثال ممکن است رشته ای را انتخاب کنیم که در اینده ممکن است دیگر استفاده ای نداشته باشد و به درامد نرسد.

قطعا با رعایت کردن این پارمتر ها انتخاب بهتری خواهید داشت و دوره کاربردی ای را پشت سر خواهید گذاشت.