ارسال شده توسط فاطمه سلیمان پور
339
ارسال : 1400/10/6 - 21:27:03
ویرایش : ویرایش نشده

کسب درآمد و شروع یک کسب و کار برای خود، دغدغه تمام افراد می‌باشد. اما تمام افراد توانایی شروع یک کسب و کار با سرمایه اولیه زیاد و حتی کم را ندارند. در اینجا چند مورد از کسب و کارهایی که نیاز به سرمایه اولیه ندارند و به راحتی می‌توانید در این زمینه‌ها شروع به فعالیت و کسب درآمد کنید را معرفی خواهیم کرد.

ادامه مطلب

     ۱. تدریس
یکی از روش‌های کسب درآمد تدریس و یاددهی مهارت خود در قالب یک ویدیو و پکیج در ازای یک مبلغ مناسب برای خریدار و یک منبع درآمد برای شما می‌باشد.
سایت‌هایی مثل فرانش، مکتب‌خانه و فرادرس در داخل کشور این امکان را فراهم آورده‌اند که، کسانی که علاقه‌مند به تدریس هستند و نیاز به کسب درآمد از این روش دارند، در سایت آنها ویدئوهای خود را به فروش برسانند.
این سایت‌ها چون در گوگل از رتبه خوبی بهرمند هستند در نتیجه شما نیازی به تبلیغات برای فروش ندارید. به راحتی می‌توانید ویدئوهای خود را آپلود و به فروش برسانید.
     ۲. تایپ
دومین ایده برای کسب و کار، مناسب برای نوجوانان نیز می‌باشد. برای این کار شما فقط نیاز به یک لپ تاپ یا کامپیوتر دارید. اگر تایم آزادی دارید به راحتی می‌توانید از طریق تایپ کسب درآمد کنید. هر چقد که مهارت بالایی در تایپ داشته باشید، به عنوان مثال بتوانید متن‌های تخصصی‌تری تایپ کنید یا بتوانید در کنار تایپ کار ترجمه هم انجام دهید درآمد بالایی خواهید داشت.
     ۳. بازاریابی
سایت‌هایی مثل دیجی کالا این امکان را فراهم آورده‌اند که شما با بازاریابی بتوانید درآمدی کسب کنید. بدین صورت که هر فردی که از طرف شما اقدام به خرید یک محصول می‌کند، در ازای هر خرید یک درصد سودی هم به شما می‌رسد.
     ۴. تولید محتوا
امروزه که همه به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی دسترسی داریم، یکی از روش‌های کسب درآمد تولید محتوا در این شبکه‌ها می‌باشد.
می‌توانید با تولید ویدیوهای مفید و کاربردی کاربرانی را جذب کنید و شروع به کسب درآمد از طریق تبلیغات کنید. همچنین اگر مهارت خاصی در یک زمینه خاص دارید، می‌توانید بعد از اینکه اعتماد کاربران را جلب کردید، آن مهارت خود را در قالب یک پکیج به کاربران بفروشید و کسب درآمد بکنید.
     ۵. فروش صنایع دستی
یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی و حتی در دنیای حقیقی انجام دهید فروش صنایع دستی می‌باشد‌.
می‌توانید محصول خود را به مشتریان بشناسانید و بدین ترتیب به فروش برسانید و کسب درآمد کنید.