ارسال شده توسط فاطمه سلیمان پور
166
ارسال : 1400/9/28 - 13:31:50
ویرایش : ویرایش نشده

همه ما در زندگی اهداف و تصمیماتی داریم که رسیدن به همه آنها در گرو تلاش بی وقفه می‌باشد. اما در هر حوزه‌ای که هستیم، چه کار، چه درس و... پیش می‌آید که انگیزه کافی برای  شروع و ادامه آن کار نداشته باشیم. می‌خواهیم عواملی را که باعث می‌شوند انگیزه‌تان برای رسیدن به اهدافتان زیادتر شود را بررسی کنیم.

ادامه مطلب

     1.حذف کارهای غیرضروری

اولویت بندی کارها یکی از مهم‎‌ترین کارهایی است که هر  فردی باید برای رسیدن به اهداف خود انجام دهد. زمانی که شما کارهایتان را طبق اولویت انجام میدهید، بیشترین انرژی را برای کارهای مهم که مسیر رسیدن به اهدافتان را هموار می‌کنند می‌گذارید و به کارهایی که اولویت کمتری دارند کم‌ترین زمان و انرژی را اختصاص می‌دهید. در نهایت می‌توانید به کارهای مهم خود رسیدگی کنید و همین کار باعث افزایش انگیزه‌تان می‌شود.

     2.اهداف واقع بینانه

اهدافی که تعیین می‌کنید باید در عین چالش برانگیز بودن، واقع بینانه هم باشد. هر چقدر اهداف‌تان دور از دسترس‌تان باشد همانقدر بی‌انگیزه‌تر خواهید بود در مسیر تلاش برای رسیدن به آنها.

     3.هدف گذاری

آهسته و پوسته عمل کنید. مسیر رسیدن به یک هدف یک مسیر طولانی و پرفراز و نشیب می‌باشد. پس انتظار اینکه در اول راه، یکسره مسیر را طی کنید کاملا باعث می‌شود بی انگیزه شوید و نتوانید بر روی کار انجام شده تمرکز کنید. هدفی که دارید را به هدف‌های کوچک تبدیل کنید و هدف گذاری کنید که طی یک زمان مشخص به آن هدف کوچک برسید. در این صورت هم انگیزه‌تان را از دست نمی‌هید هم به هدفتان می‌رسید.

     4.قدردانی از خود

هر هدفی که دارید، چه بزرگ و چه کوچک رسیدن به آن انرژی و زمانی از شما گرفته و قدردانی از خودتان بخاطر تلاش‌هایتان باعث می‌شود تا انگیزه‌تان برای دست یافتن به اهداف بزرگ‌تر بیشتر شود.

     5.افکار مثبت

گاهی وقت‌ها افکار منفی و دیدن چالش‌ها و سختی‌های یک هدف باعث بی‌انگیزه شدن و دلسرد شدن افراد از دنبال کردن اهداف خود می‌شود.  هر راه و هر هدفی سختی‌هایی دارد و کاری که باید انجام دهید این است که ذهنیتتان را مثبت نگه دارید و در راه خود استمرار داشته باشید.

     6.شکرگذاری

یکی دیگر از روش‌هایی که باعثافزایش انگیزه می‌شود شکرگذاری می‌باشد. شکرگذاری از داشته‌های خود باعث می‌شود تا چندین برابر چیزی که دارید بهتان بازگردد.

     7.حذف افراد منفی‌نگر

افرادی که انرژی منفی به شما می‌دهند و در مورد هر کاری که قصد انجام آن را دارید حس نتوانستن به شما انتقال می‌دهند را به طور کامل از زندگی خود حذف کنید. صد در صد مطمئن باشید که انرژی این افراد به شما هم انتقال می‌یابد و باعث بی انگیزه شدنتان می‌شود.